Vis meny
Praksis i Israel

Praksis i Israel

Som en del av praksisen min på bibelskolens 2. år, har jeg valgt å tilbringe omkring to måneder fordelt på 2 perioder hos menigheten til David Davies på Karmel-fjellet.

  |   Av: Jasmine Elliott  |   07.03.2014  |   Bibelskole

Her oppe på toppen av fjellet er et mottak for afrikanske kvinner som har flyktet fra landet sitt og søker asyl i Israel. Mange av dem prøver å bygge opp et liv for seg selv her, noe som er vanskelig når du er uten papirer, ikke kan språket og har barn som må tas vare på. Og det er der jeg kommer inn! Jeg og mange andre reiser hit for å jobbe frivillig med barna. Ved å gjøre dette, løsner vi opp noen timer på dagen for kvinnene til å kunne jobbe og spare opp penger. I begynnelsen er det vanskelig å passe barn som man ikke kjenner eller har noen relasjon til, men jeg har lært at hvis man velger å åpne hjertet sitt, erfarer man å få en kjærlighet, rett fra Guds hjertet og videre til dem.

It's truly life changing!

Besøk menigheten på Karmel via internett