Vis meny
Bønn- og fasteuker høsten 2017

Bønn- og fasteuker høsten 2017

Vi nærmer oss hørstens bønn og fasteuker.

  |   Av: Eirik Urdal  |   14.08.2017  |   Menighet

Bønn og faste er et fundament i byggingen av menighet og i all Gudommelig vekst og framgang. Det er her vi henter ut både kraft og retning for alt vi står i. Som menighet vet vi at det er bønn og faste som er den store forskjellen. Det vi henter ut her kan vi ikke oppnå på andre måter. Selv de vanskeligste og mest låste situasjoner kan løses gjennom bønn og faste. Likevel oppfordrer bibelen oss til å la det være en jevn del av vårt Gudsliv – ikke bare i krisesituasjoner.

Bibelen sier i Matteus 6.6,16 når dere ber…, og når dere faster. For den første menighet i apostlenes gjerninger står det om bønn og faste som en naturlig del av menighetslivet: «Mens de tjente Herren og fastet, sa Den Hellige Ånd…» Apgj.13:2. Disse to ukene er derfor noe vi som menighet setter av hvert halvår. Og vårt ønske er at vi som menighet sammen innvier oss i bønn og faste for alt vi står i, men også for alt som kommer. Vår oppfordring er at du, i tillegg til ditt vanlige bønneliv, setter av en eller flere timer ekstra denne uka til bønn.

Å faste er kanskje uvant for mange. Vår oppfordring er å sette til side noe for å gi Gud mer plass. Det kan være mat som de fleste forbinder med faste, men det kan også være TV, telefon, trening, Facebook, eller andre ting som opptar vår oppmerksomhet. Vi setter våre ønsker til side for å søke Gud i stedet. En faste trenger ikke heller vare en uke eller to, det kan være en dag, et måltid, 3 dager, osv. Vi anbefaler deg å ta noen valg for din egen del, og la disse to ukene bli litt ekstra spesielle.

Skriv deg opp på bønnelisten som finnes i vestibylen eller på www.filadelfiakristiansand/fbf (ikke tilgjengelig enda), og sett av minst én time til bønn. Bønn er først og fremst felleskap med Gud, ikke oppremsing av ord. Men vi oppfordrer mest til å la Den Hellige Ånd være din bønneleder når du ber. Lytt etter Hans ledelse, og be for de områdene du blir minnet om. Bønneemnene under kan være en inspirasjon men vær fri til å bruke bønnetiden slik du har tro for.

Bønneemner

 • Vi ber om at det skal komme en innhøstning av mennesker, og at Gud driver ut arbeidere til sin høst.
 • Vi ber om at våre hjerter skal utvide seg, slik at vi kan ta imot dem som kommer på en god måte.
 • Vi ber om at Filadelfia skal oppleves som et trygt og godt hjem for mennesker i alle aldre og i alle livssituasjoner.
 • At vi skal komme dypere i tilbedelsen – erfare større frihet og en dypere intimitet med Gud.
 • At den profetiske Ånd fortsatt må hvile over oss som menighet og at den forsterker seg i tiden som kommer.
 • Vi ber om en åpenbaring av Guds ord og at det blir en utgytelse av DHÅ over alle generasjoner.
 • Vi ber om at menigheten vår og menighetene i nasjonen reiser seg som sannhetens støtte og grunnvoll i landet vårt.
 • Vi ber om en økonomisk giverglede og raushet over Guds folk.
 • Vi ber for byen vår, for landet og for Europa som kontinent.
 • Vi ber om en fruktbarhet over kongressenteret, trivselssenteret og restauranten.

Avdelinger og virksomhetsområder:

Hovedgrupper og fokusområder under bønn- og fasteukene (Alfabetisk rekkefølge)

 • Administrasjon
 • Barne- og familiearbeid
 • Bokkiosk
 • Filadelfia Hjem
 • Con Amor
 • Damer i byen
 • Familieskolen
 • Filadelfia Bibelskole
 • Filadelfia bønn- og veiledningsenter
 • Filadelfia Omsorgssenter (FOS)
 • Filla Ung Voksen
 • Restaurant/Kaffebar
 • Kristiansand Kongressenter
 • Media
 • Misjon
 • Møteutvikling
 • Oasen skolen
 • Puff
 • Q42 Regnskap
 • Sang og musikk
 • Servicekontakten
 • Shelter (flykningarbeid)
 • Solkollen barnehage
 • Tabita (kafé)
 • Torsdagstreff (for mennesker med psykisk utviklings-hemming)
 • Trivselsarbeidet (50+/Formiddagstreff)
 • Trivselssenteret AS
 • Ungdomsarbeid
 • Vertskap (Møteverter/ushers)
 • Åpen kafé