Vis meny

Kranselag i Q42

Torsdag 14. januar var nok en milepæl i menighetens historie. Da var det kranselag for arbeidere, ledere og byggherrer i vår nye storstue...

  |   Av: Frode Daland  |   14.01.2016  |   Q42

Denne dagen var en milepæl på grunn av at kranselaget markerer at taket ble ferdig og tett før jul. En optimistisk fremdriftsplan har så langt blitt holdt takket være dyktige arbeidere, god prosjektering og ledelse, og ikke minst det vi opplever som Guds hånd over prosjektet.

Omkring 200 personer fikk denne dagen servert lunch og kake, høre velvalgte ord fra byggherre-representantene Helge Reme (BRG Utvikling) og Billy Øksendal (Filadelfia). En gjennomgang av alt det byggtekniske som er montert, medgått og oppnådd hittil ble gitt ved prosjektleder Arne Bjørseth Nilsen (BRG Entrepenør) og det første musikalske innslaget på den kommende scenen ble presentert av Per Kjetil Farstad og hans gitar. Ei høvåg-dame dukket også opp uanmeldt og fikk sagt både sin egen og andres mening om både bygget, folk og naboer...

Pastor Øyvind Valvik fikk også uttrykke menighetens takk, og samtidig sette prosjektet inn i et historisk perspektiv, i den første pastor-talen i det nye lokalet.

Vi ser med glede hvordan bygget nå tar form, og ser med forventning frem mot innflytting til høsten og offisiell åpning om mindre enn et år...

Kransen utenfor bygget.

Helge Reme fra BRG Utvikling

Billy Øksendal fra Filadelfia og Arne Bjørseth Nilsen fra BRG Entrepenør

Per Kjetil Farstad

Ei engasjert dame fra Høvåg

Pastor Øyvind Valvik sin første tale i det nye lokalet.