Vis meny
Sommerkonferansen 2019

Sommerkonferansen 2019

Den 7. til 11. august er det igjen tid for menighetens årlige sommerkonferanse. Tenk at det allerede er 6 år siden vi som menighet i 2013 lanserte vår første konferanse med tema Guds rike til Nasjonen.

  |   Av: Wiggo Skagestad  |   17.06.2019  |   #2 Jun 2019

Gjennom disse 6 år er det en ufattelig reise vi har fått være med om. Vi har mye å takke for og kan gjenkjenne og konstatere at det er stort alt det som er blitt oss betrodd. Og er det sant at vi er blitt mye betrodd så fører det igjen til en posisjon der det kreves mere av oss.

Nettopp derfor trenger vi som menighet å forstå at det vi har blitt betrodd ikke handler om oss selv, men om Guds Rike. Der Gud selv har en plan og en framtid for våre liv og vår menighet.  Det er nettopp noe av dette vi ser materialisert gjennom alt det vi ser rund oss. Gjennom alle mennesker, tjenester og aktiviteter ser vi synlig for øye frukt av at Guds rike er kommet oss nær.

Komme ditt rike, Skje din vilje, som i Himmelen, så og på jorden (Matteus 6, 10). 

Les mer om årets sommerkonferanse og meld deg gjerne som medarbeider på filadelfiakristiansand.no/sk19